niezwykłe dzieje zwykłej rodziny
Blog > Komentarze do wpisu

Miesi±c i pół

Drugie dziecko nauczyło mnie, że w macierzyństwie nie ma czego¶ takiego jak "zawsze", nigdy". Nie ma jasnych reguł, co się powinno, co działa. Po ułożonej Hani, trafił się mi synonim Anarchii. Wszystko było inne. Miałam to w głowie i niby wiedziałam, że niczego nie mogłabym być pewna, a jednak kusiło mnie, żeby już się na co¶ nastawić, u¶rednić.
Tymczasem Leo¶ tworzy zupełnie inn± historię i nie sposób przystawić do niego miarki. Pocz±tki były trudne, bo jak każde dziecko przyniósł ze sob± co¶, czego jeszcze nie przerabiałam. Dlaczego teraz marudzi, dlaczego płacze? Czemu nie je, dlaczego nie ¶pi? czy mu za zimno czy za gor±co? Jak wszystkie matki ¶wiata na nowo przerabiam tę zdart± płytę.
Na szczę¶cie za nami już pierwszy miesi±c i dostaję w nagrodę pierwsze prezenty: u¶miech od ucha do ucha, pogadanki, czy dłuższ± przerwę w nocy. Ot tak, żeby zmotywować dzieln± matkę i dać przedsmak tego, co będzie dalej.
A tu jeszcze dzielne Starszaki, jeden zauroczony braciszkiem, drugi walcz±cy o swoj± uwagę i miejsce w rodzinie. Prawdziwy macierzyński kocioł.
Planowałam pisać więcej, ale Trzeci na dobre przekre¶lił te plany i wolne chwile, przynajmniej na razie. Ale ja tu jeszcze wrócę!
poniedziałek, 02 listopada 2015, ingutka

Polecane wpisy

  • Do trzech odlicz: raz, dwa i ...

    ... czekamy, kiedy pojawi się numer trzy. W sumie w każdej chwili, w każdej sekundzie. Numer jeden i numer dwa s± bardzo przejęci, zwłaszcza H. nie może już się

  • W skrócie Korfu.

    Nie było nas trochę, za to ciekawie spędzili¶my czas. W tym roku wyj±tkowo musieli¶my organizację naszych wakacji oddać innym i dzięki temu wyl±dowali¶my na wym

  • Grupy

    Jako¶ tam u nas wychodzi, ze nasz± rodzinn± bandę można podzielić na dwie grupy: nagrupę nazwijmy j± A i grupę B (aczkolwiek grupy maj± swoje nazwy, zwi±zane z

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Hanusia Bru