niezwykłe dzieje zwykłej rodziny
Blog > Komentarze do wpisu

Powyginana rzeczywistość

Bru to fantasta o nieograniczonej wyobraźni, który nigdy nie da sie zaskoczyć i przyłapać na tym, że czegoś nie wie.

Gdybym powiedziała moim dzieciom, że dzisiaj widziałam wieloryba, który jeździł na rowerze po naszej ulicy, odpowiedziałyby tak:

Hania natychmiast spojrzałaby na mnie przekrzywiając głowę jak na nienormalną z uśmieszkiem: Ale Mama, przecież wieloryby nie jeżdzą po ulicy, to niemożliwe! - powiedziałaby dziewczyna, która lubi mieć sprawy uporządkowane i wyjaśnione.

Brunkowi natomiast błysnęło by tylko oko i dalejże by mówić, jak on wyglądał, co robił a w ogole to Brunek pewnie by wiedział, co to był za rower, jakiego koloru. Chyba, że cała sprawa byłaby zbyt naciągana i wtedy Brunek dobitnie wskazałby mi, gdzie wciskam mu kit. Byleby nie wypaść gorzej ode mnie. A rzeczywistość przecież można tak pięknie powyginać na różne strony.

Do dzisiaj pamiętam Brunkową wersję "brzydkiego kaczątka" (zapytałam go o treść, chcąc sprawdzić czy uważał na przedszkolnej wyprawie do teatru):

Był sobie Pan i był sobie chłopiec, on był jego synem, idą sobie idą a tu nagle patrzą: a tu siedzi sobie strrrrrrasznie brzydkie kaczątko. Ale to strasznie brzydkie.Wzięli go i wyruszyli w świat, do królowej zimy a ona mówi: ale to strasznie brzydkie kaczątko! Skąd macie takie strrrrasznie brzydkie kaczątko?

środa, 20 czerwca 2012, ingutka

Polecane wpisy

  • wyznanie

    Brunek po obejrzeniu drugiej części Shreka: - Wiesz Mama, nie ma na świecie takiego eliksiru, po wypiciu którego przestałbym Cię kochać!

  • Miesiąc i pół

    Drugie dziecko nauczyło mnie, że w macierzyństwie nie ma czegoś takiego jak "zawsze", nigdy". Nie ma jasnych reguł, co się powinno, co działa. Po

  • Trzeci

    I w końcu jest. Dzięki zastosowaniu środków przymusu pośredniego (oxytocyna), w końcu na świecie pojawił się mój drugi synek. Spokojny, jasny, lubiący sobie pod

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/06/22 22:46:09
widzę, że Bru nadawałby się na ,,streszczacza" kilku lektur szkolnych jednocześnie ;-) jak ja marzyłam o takim kimś będąc w liceum...
-
2012/06/30 18:22:27
aż chce się kontynuować wersję B...

U nas też dwójka przeciwieństw :)
------
smyki.pl/domeny/taty.pl/etat/
Hanusia Bru