niezwykłe dzieje zwykłej rodziny
Blog > Komentarze do wpisu

Krakowska żałoba

Napiszę jeszcze o pewnej książce, którą przeczytałam ostatnio i zakochałam się. To jedna z piękniejszchm ksiażek, jakie czytałam w ostatnim czasie, w ciągu ostatnich paru lat. Według mnie to nie jest powieść, którą czyta się jednym tchem, w jedną noc. To ksiażka, która stworzona jest do delektowania się, przemyśleń niczym szklanka aromatycznej herbaty w porcelanowej filiżance, czyli coś wykwintnego i niepowtarzalnego. Przeczytałam pierwsze zdanie, potem kolejne i jeszcze dalsze i ani się obejrzałam jak to dzieło wchłonęło mnie w swój świat.

 W skrócie: pieknie nakreślone, głębokie i intrygujące postacie (moje ulubione: Jahulec, Maurycy), które wydają się być realne niczym nasi krewni. Wciągająca, życiowa fabuła, klimatyczny opis Krakowa, z mnóstwem smacznych szczegółów, zgrabnie opisanych czy też pracowicie wyszukanych przez zdolną autorkę. Świetnie napisane zdania, które toczą się we rytmicznym tempie, właściwa sobie elokwencja oraz bogactwo pięknych, nieco zapomnianych słów. Kiedy życie się po mnie upomniało, wyjełam głowę z książki i przez dobre parę minut zastanawiałam się nad tym gdzie jestem, co przeczytałam, bardzo cięzko było mi wracać do rzeczywistości. Kiedy ją skończyłam - miałam ochotę zacząć ja od poczatku. I zapewne za jakiś czas to zrobię.

 Gorąco polecam: Monika Piątkowska "Krakowska żałoba". http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=446

piątek, 13 października 2006, ingutka

Polecane wpisy

  • Słuchowiska

    Odkryłyśmy właśnie z Hanią świat słuchowisk. Wcześniej słuchałyśmy tylko różnych dziecięcych piosenek, Tadka Niejadka z dawnych lat, ale jakoś obywałyśmy bez dł

  • Do przemyślenia

    Ważne, mądre, prawdziwe - ja też tak myślę. Z podziękowaniami dla JB. Tekst Magdaleny Środy (którą uwielbiam) ze wspomnieniem o Leszku Kołakowskim. Zródło: wp.p

  • Poranne rozważania

    Czy wrony miewają chrypkę? Jak wtedy kraczą i po czym można to poznać?

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2006/10/14 13:05:16
a wiesz, ze zaczelam ja czytac jakis czas temu i stanelam? (no fakt, mialam w miedzy czasie piec innych ksiazek otwartych). ale po tym co napisalas, wroce do niej na pewno!
-
2006/10/17 15:21:04
Uwielbiam na blogach wpisy o książkach. Najczęściej wtedy skuszę się na taką książkę i kupuję. :))
Hanusia Bru